ПОДПИШИСЬ НА НОВОСТИГриневич: Україна не змінюватиме моделі навчання в угорських школах до отримання висновків Венеціанської комісії

19.10.17 16:20 Комментариев:
0  
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявляє, що Україна не змінюватиме моделі навчання в школах з угорською мовою навчання до отримання висновків Венеціанської комісії щодо статті про мову навчання в законі "Про освіту". "При цьому ми беремо зобов'язання до погодження цієї моделі, а також до отримання висновків Венеціанської комісії не робити ніяких кроків щодо зміни моделі навчання, яка існує в угорських школах", - сказала Л.Гриневич під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом у Києві в четвер. Як повідомлялося, 28 вересня набув чинності закон України "Про освіту". 

Закон, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома та більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою нарівні з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти. 13 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто за підсумками зустрічі зі своїм українським колегою П.Клімкіним заявив, що виступатиме проти подальшого зближення України з ЄС на знак протесту проти українського закону "Про освіту".
Гриневич: Україна не змінюватиме моделі навчання в угорських школах до отримання висновків Венеціанської комісії

Теги: украина, гриневич, наука, образование
Источник:  ua.interfax.com.ua

   
КОММЕНТИРОВАТЬ
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений