ПОДПИШИСЬ НА НОВОСТИУ 99% випадків мажоритарники купують округ і приходять у парламент відбивати ці інвестиції, - Фурса

05.12.17 11:29 Комментариев:
3  
Чи впливають вибори на інвестиції, і чому Україні необхідно позбутися мажоритарки? Розповідає інвестиційний банкір та спеціаліст відділу продажу боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

– Сергію, як сьогодні інвестори оцінюють ситуацію в Україні?

– Інвестори оцінюють ситуацію в Україні краще, ніж 2-3 роки тому. Але вони все одно чекають, коли Україна виконає своє домашнє завдання.

У першу чергу, їм не потрібні від нас якісь пільги, податкові послаблення. Їм потрібна безпека. Не фізична, а безпека їхніх інвестицій.

До того ж, інвесторів треба чимось приваблювати. Тому дуже важлива приватизація, яка дасть їм сигнал.

У нас уже був досвід продажу металургійного комбінату "Криворіжсталь" (у 2005 році конкурс на приватизацію виграла компанія Mittal Steel Germany GmbH за 24 мільярди 200 мільйонів гривень – УП). Був публічний гарний аукціон, і на купівлю комбінату сформувалася черга.

Інвестори бояться ходити поодинці і люблять ходити зграями. Відповідно, якщо вони бачать, що хтось кудись пішов, то й усі туди побіжуть.

Тож інвестори чекають сигналу і реформ.

– Які українські галузі є найперспективнішими для інвестування?

– Навряд чи можна виділяти якийсь конкретний сектор. Перспективність тої чи іншої галузі – це велика ілюзія.

Популярний агросектор, де не потрібні особливі витрати. Є інфраструктура, є те, що українці, наприклад, завжди будуть їсти. Тож якщо ви робите щось, щоб задовольнити їхнє бажання, то вже орієнтуєтеся на внутрішній ринок.

Є ідея зробити з України фабрику з виробництва чого завгодно для Європи. Адже в нас зона вільної торгівлі. Але тут маємо проблему – відсутність робочих рук, майже всі поїхали в Польщу.

Думаю, дуже важливий елемент – сфера послуг. У нас є конкурентна перевага – дешевизна, яка завжди буде актуальною. Ми бачимо на прикладі Києва, Одеси, Львова як швидко це може розвиватися і притягувати споживача.

Умовно кажучи, створити український Лас-Вегас чи українське Макао під Одесою. Зробити якесь місто дешевих задоволень для Європи, турків, Індії і так далі. Це привело би нам мільярдні інвестиції. Тому сфера послуг для нас – дуже перспективний напрямок.

– Чи маємо за останній рік інвестиційні перемоги?

– Японська компанія "Fujikura" відкриє якісь маленькі заводики. Є великий інтерес іноземних інвесторів до внутрішніх українських облігацій.

Але ж щоб до нас зайти, треба, умовно, принести довідку від флюорографії, завірену нотаріусом десь там у Миколаєві. Через ці кола пекла інвестори просто сюди не потрапляють.

Думаю, що уряд може записати собі в особисту перемогу розміщення євробондів. Залучення 3 мільярдів доларів – це хороше приваблення.

– З якими проблемами зіштовхуються інвестори в Україні?

– Спершу треба завести сюди гроші. Це вже проблема, адже валютний контроль та інші речі не спрощені і заводити сюди гроші просто небезпечно.

Верховенство права і неповага до приватної власності в Україні – це головна проблема, з якою зіштовхуються інвестори. Глобально – ще й корупція.

Коли, наприклад, СБУ та прокуратура починають приходити і питати: "А де ми в цьому бізнесі?". Чи коли ти будуєш завод і дорогу, до тебе приходять і кажуть: "Саме ця фірма повинна побудувати дорогу" і так далі.

А люди ж так не звикли працювати. Адже за це їх не погладять по голові у себе на Батьківщині.

– Для українського бізнесу грає роль зміна виборчого законодавства?

– Грає, звісно. Але вторинну. Український бізнес розуміє наслідки змін, які можуть статися після виборчої реформи. І в цьому сенсі це важливо для українського бізнесу. Але навряд чи для нього це ключове й пріоритетне завдання.

– Чи впливають вибори на інвестиції?

– Впливають. Ми розуміємо, що влітку 2018 року інвестиції зависнуть. Усі будуть чекати 2019 року – як пройдуть президентські та парламентські вибори.

Політичні ризики в Україні великі, як і великі ризики відкочування того, що було зроблено. Тому вибори в таких країнах, як Україна, грають важливу роль для інвесторів. Але виборче законодавство – це вже для них дуже складно.

– Як ви ставитеся до зміни виборчого законодавства, зокрема – до переходу на пропорційну систему з відкритими списками?

– Вважаю, що дуже важливо позбутися мажоритарки. Адже в нас усе впирається у парламент. Ми розуміємо, що одна половина парламенту пропорційна, а інша – мажоритарна, де люди інвестують в округи гречку. У 99% випадків вони просто купують округ і приходять у парламент відбивати ці інвестиції.

Бажано, щоб 100% була пропорційна система, яка б дала шанс позбутися цих "інвесторів". Плюс – привчала людей до партій та ідеологій. Адже в Україні сильні всі ці лідерські речі, немає ідеологічних партій. І це – велика проблема.

У нормальних партіях, наприклад, у консерваторів, якщо хтось "налажав", то партія його швидко "прибере", адже не хоче втрачати свій рейтинг. А якщо в партії головний – лідер, то що б він не зробив, усе одно залишиться на місці. Адже саме ця людина і визначає саму партію і її рейтинг.

– Що знаєте про реакцію міжнародних партнерів на ухвалення виборчої реформи в першому читанні?

– Ті, хто стежать за цим, підтримують подію, що випадково сталася у Верховній Раді. Адже 226 голосів "за" – це щасливий випадок. Але він стався, і тепер владі буде складно обійти виборчу реформу.

Усі наші партнери – від послів "Великої сімки" до різного роду представників та спецпосланців в Україні – розуміють, що ця реформа важлива, і будуть її просувати.

– Як мотивувати громадян не продавати свій голос на виборах?

– Треба обмежити цю можливість. Немає мажоритарки – ви не можете продати голос за гречку. До побачення.

Насправді ви ніяк не переконаєте громадян, які продають голоси, що вони роблять погано. Вони це прекрасно знають, але вони так вирішили. Тому за це має бути покарання. Обох сторін – яка купує і яка продає голоси. Але тут потрібна зацікавленість вертикалі влади.

Якщо ми розуміємо, що влада зацікавлена в системі купівлі голосів, то маємо зробити так, щоб ця система не працювала. Скасування мажоритарки забирає ці можливості.

– Як вплинути на те, щоб цінності людей змінилися?

– Це складне питання. По-перше, люди мають стати багатшими. Адже коли бідні, вони думають лише про шматок хліба і ні про що інше.

Якщо ви бідний, то обіцянки популістів для вас важливі. А популісти – корупціонери за визначенням, адже їм потрібна тільки влада. І популісти – це люди, які працюють на антицінності.

Відповідно, вони саботують реформи, які можуть зробити суспільство багатшим, і не дають людям мислити більш ціннісними речами.

– Як оновити політичну еліту в Україні?

– Тут усе знову впирається в голосування людей і ініціативу тих, хто може стати "оновлювачами" політичної системи. Якщо ніхто не прийде і не скаже: "Я – обновка", то ніколи нічого не оновиться.

Плюс треба розуміти, що оновлення – це теж відносне поняття. Зараз Верховна Рада складається на дві третини з нових людей.

Чи сталося оновлення з точки зору ціннісної? Не дуже. Адже такі нові, як, наприклад, Олесь Довгий, – насправді такі ж старі, як і решта. Адже поділяють цінності старого покоління.

Нові люди, безумовно, мають іти. Що для цього важливо? Треба підвищити зарплату. Мають бути високі зарплати на рівні менеджерів.

Бо якщо, умовно, у вас зараз зарплата 3 тисячі доларів, і ви можете знадобитися країні, маєте такі амбіції, то розумієте, що якщо підете на державну службу – отримаєте 500 доларів. Ваш спосіб життя одразу впаде в 6 разів. І, зрештою, ви на це не погодитеся.

Отже, зріст зарплат важливий, щоб відкрити шлях людям, які можуть щось зробити для країни. Тому необхідна зміна правил, ініціатива людей і робота з електоратом.

– Що буде, якщо виборча реформа провалиться?

– Тоді наступний парламент буде такий само болотистий, як і цей.

Зміна парламенту дає передумови для реформаторського ривка. Це не значить, що ривок буде одразу. Але шанс набагато вищий. Коли ми запускаємо парламент, нездатний на ривок, а парламент мажоритарки не здатен на це, – то одразу позбавляємо себе шансу на прискорений розвиток.

Бачимо, як економічно біжить угору Польща, Угорщина, Румунія. А ми відстаємо. Таким чином, прирікаємо себе ще на 5 років відставання і будемо доганяти їх ще плюс 20 років.

Ми позбавляємо себе грошей. Усе треба транслювати в гроші, бо люди тоді краще розуміють. Успішність країни – це успішність громадян.

Ми будемо отримувати відголоски розвитку цивілізації. Так, у нас будуть айфони, ще якісь дрібниці, ми почуватимемося краще. Але відносно інших ми постійно будемо сильно відставати.

Якщо нам важливо не відставати і ми хочемо бути багатими – тоді нам треба розуміти, що наш добробут залежить, у тому числі, від виборчої реформи.
У 99% випадків мажоритарники купують округ і приходять у парламент відбивати ці інвестиції, - Фурса

Теги: украина, фурса, инвестиции, политика
Источник:  vybory.pravda.com.ua/

   
КОММЕНТИРОВАТЬ
Страницы: 1 2 След.
Lisa
[URL=http://www.michaelkors-outletcanada.ca/]Michael Kors Outlet[/URL]
[URL=http://www.pandora--jewelry.us.com/]Pandora Jewelry[/URL]
[URL=http://www.birkenstockcom.us.com/]Birkenstock Sandals[/URL]
[URL=http://www.yeezysboost350v2.us.com/]Yeezys[/URL]
[URL=http://www.fidget-spinner.us.com/]Hand Spinner[/URL]
[URL=http://www.pandorajewelryofficialsite.com/]Pandora Jewelry[/URL]
[URL=http://www.jameshardenshoes.com.co/]James Harden shoes[/URL]
[URL=http://www.katespadeoutletfactory.us.com/]Kate Spade Outlet Online[/URL]
[URL=http://www.pandoras.org.uk/]Pandora[/URL]
[URL=http://www.curry-4.us/]Curry 4[/URL]
[URL=http://www.yeezy350v2boost.us/]Yeezy 350 V2[/URL]
[URL=http://www.yeezy.us.org/]Yeezy[/URL]
[URL=http://www.nikeairmax2018.us/]Nike Air Max 2018[/URL]
[URL=http://www.michaelkorsoutletonline-official.us.com/]Michael Kors Outlet[/URL]
[URL=http://www.clarks-shoes.org/]Clarks Shoes Women[/URL]
[URL=http://www.ralphlaurenoutletonline-store.us.com/]Polo Ralph Lauren Outlet Online[/URL]
[URL=http://www.nike-uptempo.com/]Nike Air Uptempo[/URL]
[URL=http://www.ralphlaurenoutlet-store.us.com/]Ralph Lauren Outlet Store[/URL]
[URL=http://www.vanscom.us.com/]Vans Shoes[/URL]
[URL=http://www.nike-cortez.org/]Nike Cortez[/URL]
[URL=http://www.redbottomshoesforwomen.us.com/]Red Bottom Shoes For Women[/URL]
[URL=http://www.nike-vapormax.us.com/]Nike Vapor Max[/URL]
[URL=http://www.rihannafentypuma.us.com/]Fenty Puma[/URL]
[URL=http://www.kyrie3shoes.us.com/]Nike Kyrie 3[/URL]
[URL=http://www.underarmour-outlet.us/]Under Armour[/URL]
[URL=http://www.valentinos.us.com/]Valentino[/URL]
[URL=http://www.katespadeoutlet-online.us/]Kate Spade Outlet[/URL]
[URL=http://www.adidasshoesadidas.us.com/]Adidas Shoes[/URL]
[URL=http://www.lebron-15.us/]Lebron 15[/URL]
[URL=http://www.kyrieirving-shoes.com/]Kyrie Irving Shoes[/URL]
[URL=http://www.coachoutlet-official.us.com/]Coach Outlet[/URL]
[URL=http://www.poloralphlaurenoutlet-store.us.com/]Ralph Lauren Outlet[/URL]
[URL=http://www.coachoutletfactorys.us.com/]Coach Outlet[/URL]
[URL=http://www.ralphlauren-outletonline.com/]Ralph Lauren Outlet[/URL]
[URL=http://www.jordan11space-jam.us/]Jordan 11 Space Jam[/URL]
[URL=http://www.longchampoutletsale.us.com/]Longchamp Outlet[/URL]
[URL=http://www.skechersuk.org.uk/]Skechers Women[/URL]
[URL=http://www.pandora-outlets.us/]Pandora Charms Outlet[/URL]
[URL=http://www.curry-4.us.com/]Curry 4[/URL]
[URL=http://www.ultraboost.org/]Adidas Ultra Boost[/URL]
[URL=http://www.longchampcom.us.com/]Longchamp[/URL]
[URL=http://www.lebron15.com.co/]Lebrons shoes[/URL]
Имя Цитировать
Wesley
[URL=http://www.yeezys.com.co/]Yeezy[/URL]
[URL=http://www.pandoracharmssaleclearance.com.co/]Pandora Charms[/URL]
[URL=http://www.longchampshandbags.us.com/]Longchamp Le Pliage[/URL]
[URL=http://www.airmaxs.us.com/]Air Max[/URL]
[URL=http://www.monclerukoutllet.org.uk/]Moncler Outlet UK[/URL]
[URL=http://www.adidasshoesonline.us.com/]Adidas Shoes[/URL]
[URL=http://www.pandoracanadajewelry.ca/]Pandora Jewelry[/URL]
[URL=http://www.louboutinshoesheels.us.com/]Louboutin Shoes[/URL]
[URL=http://www.red-bottomsshoes.us.com/]Red Bottoms[/URL]
[URL=http://www.nikeshoe.us.com/]Nike Shoes For Men[/URL]
[URL=http://www.louboutinsshoes.us.com/]Louboutin Shoes[/URL]
[URL=http://www.yeezybeluga.us.com/]Yeezy Boost 350 V2 Beluga 2.0[/URL]
[URL=http://www.ralph--lauren.us.com/]Polo Ralph Lauren[/URL]
[URL=http://www.pandorabraceletjewelry.us.com/]Pandora Bracelet[/URL]
[URL=http://www.puma--shoes.us.com/]Puma Shoes[/URL]
[URL=http://www.airmax90chaussure.fr/]Air Max 90[/URL]
[URL=http://www.nike--outlet.us.com/]Nike Outlet[/URL]
[URL=http://www.lebron-shoes.us.com/]Lebrons Shoes[/URL]
[URL=http://www.air-maxfr.fr/]Air Max Pas Cher[/URL]
[URL=http://www.christianlouboutinshoesinc.us.com/]Christian Louboutin Shoes[/URL]
[URL=http://www.jordanretro-11.us.com/]Jordan Retro 11[/URL]
[URL=http://www.adidasoutlet-store.us.com/]Adidas Outlet[/URL]
[URL=http://www.monclers.org.uk/]Moncler Outlet[/URL]
[URL=http://www.nikeairforce1.com.co/]Air Force 1[/URL]
[URL=http://www.kd-shoes.us.com/]Kevin Durant Shoes[/URL]
[URL=http://www.pandoracharm-jewelry.us.com/]Pandora Charm[/URL]
[URL=http://www.pandorasaleuk.org.uk/]Pandora[/URL]
[URL=http://www.pandorajewelryoff.us.com/]Pandora Jewelry Official Site[/URL]
[URL=http://www.pandoras.us.com/]Pandoras[/URL]
[URL=http://www.timberlandbootsshoes.us.com/]Timberlad Shoes[/URL]
[URL=http://www.jordan11red.us.com/]Red Jordan 11[/URL]
[URL=http://www.nike--shoes.us.com/]Nike Shoes[/URL]
[URL=http://www.christianlouboutinshoesdiscount.us.com/]Christian Louboutin Shoes[/URL]
Имя Цитировать
Edna
[URL=http://www.nmd.us.com/]Adidas NMD[/URL]
[URL=http://www.adidasshoesadidas.us.com/]Adidas Shoes[/URL]
[URL=http://www.underarmour-outlet.us/]Under Armour[/URL]
[URL=http://www.pandorainc.us.com/]Pandora Jewelry[/URL]
[URL=http://www.fidget-spinner.us.com/]Fidget Spinner[/URL]
[URL=http://www.fenty-puma.us.com/]Fenty Puma by Rihanna[/URL]
[URL=http://www.pandora-outlets.us/]Pandora Outlet Online[/URL]
[URL=http://www.birkenstockcom.us.com/]Birkenstock Sale[/URL]
[URL=http://www.pandorascharms.us.com/]Pandora Charms Sale Clearance[/URL]
[URL=http://www.adidas-yeezys.us.com/]Adidas Yeezy[/URL]
[URL=http://www.yeezy350v2boost.us/]Yeezy Boost 350 V2[/URL]
[URL=http://www.coachoutletfactorys.us.com/]Coach Factory Outlet[/URL]
[URL=http://www.huarachesnike.us.com/]Nike Huaraches[/URL]
[URL=http://www.ralphlauren-outletonline.com/]Polo Ralph Lauren Outlet[/URL]
[URL=http://www.birkenstocks-sandals.us.com/]Birkenstock Sandals[/URL]
[URL=http://www.yeezy.us.org/]Yeezy[/URL]
[URL=http://www.soccercleats.us.com/]Soccer Shoes[/URL]
[URL=http://www.yeezys-shoes.us.com/]Yeezys[/URL]
[URL=http://www.yeezybluetint.us/]Blue Tint Yeezy[/URL]
[URL=http://www.nikeairvapormax.us.com/]Nike Vapormax[/URL]
[URL=http://www.goyards.us.com/]Goyard[/URL]
[URL=http://www.nike-airmax2018.us.com/]Nike Air Max 2018[/URL]
[URL=http://www.curry-shoes.us.com/]Stephen Curry Shoes[/URL]
[URL=http://www.ralphlaurenoutletonline-store.us.com/]Polo Ralph Lauren Outlet Online Store[/URL]
[URL=http://www.nike-vapormax.us.com/]Nike Vapor Max[/URL]
[URL=http://www.clarks-shoes.org/]Clarks Shoes Women[/URL]
[URL=http://www.lebron15.com.co/]Lebron 15 Ghost[/URL]
[URL=http://www.ralphlaurenoutlet-store.us.com/]Ralph Lauren Outlet Store[/URL]
[URL=http://www.ultra-boost.us.com/]Ultra Boost Adidas[/URL]
[URL=http://www.nikeairmax2018.us/]Nike Air Max[/URL]
[URL=http://www.air-jordans11.us.com/]Air Jordans[/URL]
[URL=http://www.adidas--yeezy.us.com/]Adidas Yeezy V2[/URL]
[URL=http://www.air-max90.us.com/]Air Max 90[/URL]
[URL=http://www.coachoutlet-official.us.com/]Coach Outlet Store[/URL]
[URL=http://www.jameshardenshoes.com.co/]Harden vol 1[/URL]
[URL=http://www.skechersuk.org.uk/]Skechers UK[/URL]
[URL=http://www.adidas-outlets.us.com/]Adidas Outlet Store[/URL]
[URL=http://www.katespadeoutletfactory.us.com/]Kate Spade Outlet[/URL]
[URL=http://www.katespadeoutlet-online.us/]Kate Spade Outlet Online[/URL]
[URL=http://www.christianlouboutininc.us.com/]Christian Louboutin[/URL]
[URL=http://www.pandorasjewelry.us.com/]Pandora Jewelry[/URL]
[URL=http://www.michaelkorscanada-outlet.ca/]Michael Kors Canada Outlet[/URL]
[URL=http://www.ralphlaurensaleclearanceuk.org.uk/]Ralph Lauren Sale Clearance[/URL]
[URL=http://www.curry-4.us/]Curry 4[/URL]
[URL=http://www.pandora--jewelry.us.com/]Pandora Jewelry[/URL]
[URL=http://www.airmax-95.us.com/]Air Max 95[/URL]
[URL=http://www.michaelkors-outletcanada.ca/]Michael Kors Outlet[/URL]
[URL=http://www.birkenstock-shoes.us.com/]Birkenstock Shoes[/URL]
[URL=http://www.longchampcom.us.com/]Longchamp Bags[/URL]
[URL=http://www.poloralphlaurenoutlet-store.us.com/]Polo Ralph Lauren Outlet[/URL]
[URL=http://www.ralphlauren-outlet-online.us.com/]Polo Ralph Lauren Outlet Online[/URL]
[URL=http://www.nike-uptempo.com/]Nike Air Uptempo[/URL]
[URL=http://www.rihannafentypuma.us.com/]Fenty Puma[/URL]
[URL=http://www.new-jordans.us.com/]New Jordans[/URL]
[URL=http://www.pandorajewelryofficialsite.com/]Pandora Jewelry Official Site[/URL]
[URL=http://www.jordan11space-jam.us/]Jordan 11 Space Jam[/URL]
[URL=http://www.yeezysboost-350.us.com/]Yeezy Boost 350[/URL]
[URL=http://www.kyrie-irvingshoes.us.com/]Kyrie 3 Shoes[/URL]
[URL=http://www.kyrieirving-shoes.com/]Kyrie Irving Shoes[/URL]
[URL=http://www.lebron-15.us/]Lebron 15[/URL]
[URL=http://www.nikeoutlet--store.us.com/]Nike Outlet[/URL]
[URL=http://www.jordans11.us.com/]Jordan 11[/URL]
[URL=http://www.nike-cortez.org/]Nike Cortez Classic[/URL]
[URL=http://www.ultraboost.org/]Ultra Boost[/URL]
[URL=http://www.vanscom.us.com/]Vans Shoes[/URL]
[URL=http://www.redbottomshoesforwomen.us.com/]Red Bottom Shoes For Women[/URL]
[URL=http://www.birkenstockoutletsale.us.com/]Birkenstock Outlet[/URL]
[URL=http://www.curry-4.us.com/]Curry 4[/URL]
[URL=http://www.longchampoutletsale.us.com/]Longchamp Outlet[/URL]
Имя Цитировать
William
[URL=http://www.katespadeoutlet-online.us/]Kate Spade Outlet Online[/URL]
[URL=http://www.coachoutletfactorys.us.com/]Coach Factory Outlet[/URL]
[URL=http://www.airmax90chaussure.fr/]Air Max 90[/URL]
[URL=http://www.adidasshoesadidas.us.com/]Adidas Shoes[/URL]
[URL=http://www.jordan11space-jam.us/]Jordan 11 Space Jam[/URL]
[URL=http://www.timberlandbootsofficial.us.com/]Timberland Boots[/URL]
[URL=http://www.katespadeoutletfactory.us.com/]Kate Spade Outlet[/URL]
[URL=http://www.christianlouboutinshoesinc.us.com/]Christian Louboutin Shoes[/URL]
[URL=http://www.pandorabraceletjewelry.us.com/]Pandora Bracelets[/URL]
[URL=http://www.christianlouboutininc.us.com/]Christian Louboutin Shoes[/URL]
[URL=http://www.redbottomshoesforwomen.us.com/]Red Bottom Shoes[/URL]
[URL=http://www.kyrieirving-shoes.com/]Kyrie Irving Shoes[/URL]
[URL=http://www.louboutinshoesheels.us.com/]Louboutin Heels[/URL]
[URL=http://www.clarks-shoes.org/]Clarks Shoes[/URL]
[URL=http://www.michaelkors-outletcanada.ca/]Michael Kors Canada[/URL]
[URL=http://www.pandorajewelryoff.us.com/]Pandora Jewelry 70% Off Clearance[/URL]
[URL=http://www.yeezys-shoes.us.com/]Yeezys[/URL]
[URL=http://www.nikeairvapormax.us.com/]Nike Vapormax[/URL]
[URL=http://www.kyrie3.com.co/]Kyrie 3[/URL]
[URL=http://www.louboutinsshoes.us.com/]Louboutin Shoes[/URL]
[URL=http://www.yeezysboost350v2.us.com/]Yeezy boost 350 v2[/URL]
[URL=http://www.officialpandorajewelry.us.com/]Pandora Jewelry[/URL]
[URL=http://www.nike--shoes.us.com/]Nike Shoes[/URL]
[URL=http://www.michaelkorscanada-outlet.ca/]Michael Kors Outlet[/URL]
[URL=http://www.yeezy350v2boost.us/]Yeezy 350 V2[/URL]
[URL=http://www.pandorascharms.us.com/]Pandora Charms Outlet[/URL]
[URL=http://www.vansoutlet-store.us.com/]Vans Shoes[/URL]
[URL=http://www.kyrie4.com.co/]Kyrie 4 Shoes[/URL]
[URL=http://www.coachoutlet-official.us.com/]Coach Outlet[/URL]
[URL=http://www.yeezy.us.org/]Yeezy[/URL]
[URL=http://www.goyards.us.com/]Goyard Bags[/URL]
[URL=http://www.nmdadidas.com.co/]NMD Adidas[/URL]
[URL=http://www.timberlandbootsshoes.us.com/]Timberlad Boots[/URL]
[URL=http://www.pandoraringsofficial.us.com/]Pandora Rings[/URL]
[URL=http://www.nike-vapormax.us.com/]Vapormax[/URL]
[URL=http://www.fenty-puma.us.com/]Fenty Puma[/URL]
[URL=http://www.kd-shoes.us.com/]Kevin Durant Shoes[/URL]
[URL=http://www.lebron15.com.co/]Lebron 15 Ghost[/URL]
[URL=http://www.adidas--yeezy.us.com/]Adidas Yeezy[/URL]
[URL=http://www.puma--shoes.us.com/]Puma Shoes[/URL]
[URL=http://www.nike-cortez.org/]Nike Cortez Women[/URL]
[URL=http://www.ralphlaurenoutletpoloonline.us.com/]Ralph Lauren Outlet[/URL]
[URL=http://www.ultra-boost.us.com/]Adidas Ultra Boost[/URL]
[URL=http://www.jimmychoooutletshoes.us.com/]Jimmy Choo Shoes[/URL]
[URL=http://www.curry-shoes.us.com/]Curry Shoes[/URL]
[URL=http://www.jamesharden-shoes.us.com/]Harden vol 1[/URL]
[URL=http://www.nike--outlet.us.com/]Nike Outlet[/URL]
[URL=http://www.ralphlauren-outlet-online.us.com/]Ralph Lauren Outlet[/URL]
[URL=http://www.kyrie-irvingshoes.us.com/]Kyrie Irving Shoes[/URL]
[URL=http://www.adidas-yeezys.us.com/]Adidas Yeezy[/URL]
[URL=http://www.birkenstocks-sandals.us.com/]Birkenstock Sandals[/URL]
[URL=http://www.jordanretro-11.us.com/]Jordan Retro 11[/URL]
[URL=http://www.jameshardenshoes.com.co/]Harden vol 1[/URL]
[URL=http://www.kyrie3shoes.us.com/]Nike Kyrie 3[/URL]
[URL=http://www.kd10shoes.us.com/]KD 10[/URL]
[URL=http://www.coachoutletonlinehandbags.us.com/]Coach Outlet[/URL]
[URL=http://www.air-max90.us.com/]Nike Air Max 90 Ultra[/URL]
[URL=http://www.monclers.org.uk/]Moncler UK[/URL]
[URL=http://www.christianlouboutinshoesdiscount.us.com/]Christian Louboutin Shoes[/URL]
[URL=http://www.yeezybeluga.us.com/]Yeezy Beluga[/URL]
[URL=http://www.longchampoutletsale.us.com/]Longchamp Outlet Sale[/URL]
[URL=http://www.pandora-outlets.us/]Pandora Outlet[/URL]
[URL=http://www.pandoracharm-jewelry.us.com/]Pandora Charm[/URL]
[URL=http://www.poloralphlaurenoutlet-store.us.com/]Ralph Lauren Outlet[/URL]
[URL=http://www.nikeairmax2018.us/]Nike Air Max[/URL]
[URL=http://www.yeezys.com.co/]Yeezy Shoes[/URL]
[URL=http://www.lebron-shoes.us.com/]Lebron Shoes[/URL]
[URL=http://www.nike-uptempo.com/]Nike Air Uptempo[/URL]
[URL=http://www.nike-airmax2018.us.com/]Air Max 2018[/URL]
[URL=http://www.curry-4.us.com/]Curry 4 Shoes[/URL]
[URL=http://www.nmd.us.com/]NMD R1[/URL]
[URL=http://www.nikeoutlet--store.us.com/]Nike Outlet Store[/URL]
[URL=http://www.birkenstockcom.us.com/]Birkenstock[/URL]
[URL=http://www.new-jordans.us.com/]New Jordans[/URL]
[URL=http://www.jordan11red.us.com/]Jordan 11 GYM Red[/URL]
[URL=http://www.ralph--lauren.us.com/]Ralph Lauren[/URL]
[URL=http://www.monclerukoutllet.org.uk/]Moncler[/URL]
[URL=http://www.northfacesjackets.us.com/]North Face Jackets[/URL]
[URL=http://www.air-maxfr.fr/]Air Max[/URL]
[URL=http://www.airmaxs.us.com/]Air Max[/URL]
[URL=http://www.pandora--jewelry.us.com/]Pandora Jewelry Outlet[/URL]
[URL=http://www.kd10.com.co/]KD 10[/URL]
[URL=http://www.huarachesnike.us.com/]Nike Huarache[/URL]
[URL=http://www.pandorainc.us.com/]Pandora Jewelry[/URL]
[URL=http://www.pandorasjewelry.us.com/]Pandora[/URL]
[URL=http://www.pandorarings.us.com/]Pandora Rings[/URL]
[URL=http://www.jordans11.us.com/]Jordan 11 For Sale[/URL]
[URL=http://www.pandoras.us.com/]Pandora Charms[/URL]
[URL=http://www.lebron-15.us/]Lebron 15[/URL]
[URL=http://www.yeezybluetint.us/]Yeezy Blue Tint[/URL]
[URL=http://www.adidasnmdofficial.us.com/]Adidas NMD[/URL]
[URL=http://www.red-bottomsshoes.us.com/]Red Bottom Shoes[/URL]
[URL=http://www.rihannafentypuma.us.com/]Fenty Puma[/URL]
[URL=http://www.nikeairforce1.com.co/]Nike Air Force 1[/URL]
[URL=http://www.vanscom.us.com/]Vans[/URL]
[URL=http://www.pandorajewelryofficialsite.us.com/]Pandora Official Site[/URL]
[URL=http://www.adidasshoesonline.us.com/]Adidas Shoes[/URL]
[URL=http://www.soccercleats.us.com/]Soccer Cleats[/URL]
[URL=http://www.adidasoutlet-store.us.com/]Adidas Outlet[/URL]
[URL=http://www.northfaceoutletoff.us.com/]North Face Jackets Clearance[/URL]
[URL=http://www.longchampcom.us.com/]Longchamp[/URL]
[URL=http://www.yeezysboost-350.us.com/]Yeezy Boost 350[/URL]
[URL=http://www.birkenstock-shoes.us.com/]Birkenstock Shoes[/URL]
[URL=http://www.adidas-outlets.us.com/]Adidas Outlet[/URL]
[URL=http://www.air-jordans11.us.com/]Air Jordan 11[/URL]
[URL=http://www.longchampshandbags.us.com/]Longchamp[/URL]
[URL=http://www.skechersuk.org.uk/]Skechers[/URL]
[URL=http://www.birkenstockoutletsale.us.com/]Birkenstock Outlet[/URL]
[URL=http://www.ralphlaurenoutlet-store.us.com/]Ralph Lauren Outlet[/URL]
[URL=http://www.airmax-95.us.com/]Nike Air Max 95[/URL]
[URL=http://www.pandoracanadajewelry.ca/]Pandora Jewelry[/URL]
Имя Цитировать
Joseph
[URL=https://www.adidassneakers.us.com/]Adidas Sneakers For Women[/URL]
[URL=https://www.longchampoutlet-onlines.us.com/]Longchamp Handbags[/URL]
[URL=https://www.fjallravenbackpack.us/]Fjallraven Backpack[/URL]
[URL=https://www.louboutinshoess.us/]Louboutin[/URL]
[URL=https://www.airjordan-retro11.us.com/]Air Jordan 11[/URL]
[URL=https://www.nmds-adidas.us.com/]Adidas NMD[/URL]
[URL=https://www.red-bottomshoesforwomen.us.com/]Red Bottom Shoes For Women[/URL]
[URL=https://www.filadisruptor2.us/]Fila Disruptor 2[/URL]
[URL=https://www.pandorabracelets-clearance.us.com/]Pandora Bracelets Charms[/URL]
[URL=https://www.christianlouboutins.us.org/]Christian Louboutin[/URL]
[URL=https://www.pumas-shoes.us.com/]Puma Outlet Store[/URL]
[URL=https://www.adidas-nmds.us.org/]Adidas NMD[/URL]
[URL=https://www.ferragamo-shoes.us.org/]Ferragamo Shoes[/URL]
[URL=https://www.christian-louboutins-shoes.us.com/]Christian Louboutin Shoes[/URL]
[URL=https://www.adidas-shoesoutlet.us.com/]Adidas Shoes For Women[/URL]
[URL=https://www.nike-airmax95.us/]Nike Air Max 95[/URL]
[URL=https://www.pandora-braceletcharms.us.com/]Pandora Bracelets[/URL]
[URL=https://www.airmax-98.us.com/]Air Max 98[/URL]
[URL=https://www.timberland-outletstore.us.com/]Timberland Outlet[/URL]
[URL=https://www.shoesyeezy.us.com/]Yeezy 700[/URL]
[URL=https://www.nikesclearance.us/]Nike Clearance Store[/URL]
[URL=https://www.boots-timberlands.us.com/]Timberland Boots[/URL]
[URL=https://www.jewelrycharms.us/]Pandora Jewelry Official Site[/URL]
[URL=https://www.asics-gelkayano.us/]Asics Gel Kayano 23[/URL]
[URL=https://www.shoes-valentino.us.com/]Valentino[/URL]
[URL=https://www.christian-louboutinoutletsale.us.com/]Christian Louboutin Outlet[/URL]
[URL=https://www.adidas-yeezysshoes.us.com/]Adidas Yeezy[/URL]
[URL=https://www.adidas-original.us/]Adidas Original[/URL]
[URL=https://www.adidasyeezys-shoes.us.com/]Yeezy[/URL]
[URL=https://www.lebronjamesshoessale.us.com/]Lebron James Shoes[/URL]
[URL=https://www.pandora-charmssaleclearance.us.com/]Pandora Charms Outlet[/URL]
[URL=https://www.fjallravenkankenbackpack.us/]Fjallraven Kanken[/URL]
[URL=https://www.timberlands-shoes.us.com/]Timberland Store[/URL]
[URL=https://www.yeezy500boost.us.com/]Yeezy Boost 500[/URL]
[URL=https://www.christianslouboutin.us.com/]Christian Louboutin[/URL]
[URL=https://www.nikeair-max270.us/]Nike Air Max 270 Men[/URL]
[URL=https://www.nmds-adidas.us.org/]Adidas NMD[/URL]
[URL=https://www.timberlands-shoes.us/]Timberland Shoes[/URL]
[URL=https://www.filashoessale.us/]Fila Shoes For Men[/URL]
[URL=https://www.yeezysboosts.us.com/]Yeezy Boost 350 V2[/URL]
[URL=https://www.nikeoutletstore-onlineshopping.us.com/]Nike Outlet Store Online Shopping[/URL]
[URL=https://www.valentinos.us.org/]Valentino[/URL]
[URL=https://www.yeezysneakers.us.com/]Yeezys[/URL]
[URL=https://www.puma-outletstore.us.com/]Puma Store[/URL]
[URL=https://www.goyard-bags.us.org/]Goyard Bag[/URL]
[URL=https://www.kevin-durantsshoes.us.com/]Kevin Durant Shoes[/URL]
[URL=https://www.hermesbelts-outlet.us.com/]Hermes Belt[/URL]
[URL=https://www.asicsoutletonline.us.com/]Asics Outlet Store Online[/URL]
[URL=https://www.vansshoes-outlets.us.com/]Vans Outlet[/URL]
[URL=https://www.yeezy500.us.org/]Yeezy 500 Blush[/URL]
[URL=https://www.lebron16shoes.us/]Nike Lebron 16[/URL]
[URL=https://www.pandora-rings.us.org/]Pandora Rings Official Site[/URL]
[URL=https://www.yeezys-adidas.us.com/]Adidas Yeezys[/URL]
[URL=https://www.pandorajewelry-officialsites.us.com/]Pandora Jewelry Official Site[/URL]
[URL=https://www.pandora-earrings.us/]Pandora Earrings[/URL]
[URL=https://www.asicsshoesoutlet.us.com/]Asics[/URL]
[URL=https://www.yeezyshoess.us.com/]Adidas Yeezy[/URL]
[URL=https://www.ferragamosshoes.us.com/]Ferragamo[/URL]
[URL=https://www.airmaxs-270.us.com/]Airmax 270[/URL]
[URL=https://www.pandorajewelry-site.us.com/]Pandora Jewelry Store[/URL]
[URL=https://www.balenciagasneakerssale.us.com/]Balenciaga Shoes[/URL]
[URL=https://www.christianlouboutins-outlet.us.com/]Louboutin Shoes[/URL]
[URL=https://www.adidassuperstarsshoes.us.com/]Adidas Superstar[/URL]
[URL=https://www.pandorajewellerys.us.com/]Pandora Jewellery[/URL]
[URL=https://www.adidas-superstars.us/]Adidas Superstar[/URL]
[URL=https://www.adidasstores.us.com/]Adidas Store[/URL]
[URL=https://www.fjallravens.us/]Fjallraven[/URL]
[URL=https://www.skechersgowalkshoes.us/]Skechers Shoes[/URL]
[URL=https://www.pandora-jewelrystore.us.com/]Pandora Official Site[/URL]
[URL=https://www.pandorabracelets-charms.us.com/]Pandora Bracelet[/URL]
[URL=https://www.outletmonclers.us.com/]Outlet Moncler[/URL]
[URL=https://www.new-nikeshoes.us/]New Nike Shoes 2018[/URL]
[URL=https://www.air-max95.us.com/]Air Max 95[/URL]
[URL=https://www.nikestores.us.org/]Nike Outlet Store Online[/URL]
[URL=https://www.nikecortez.us.org/]Nike Cortez[/URL]
[URL=https://www.nike-runningshoes.us/]Nike Running Shoes[/URL]
[URL=https://www.filasneakers.us/]Fila Footwear[/URL]
[URL=https://www.christian-louboutin-shoes.us.org/]Christian Louboutin shoes[/URL]
[URL=https://www.yeezyboosts-350.us.com/]Yeezy Boost 350[/URL]
[URL=https://www.nike-airmax98.us/]Nike Air Max 98[/URL]
[URL=https://www.nikeshoesonlines.us.com/]Nike Shoes[/URL]
[URL=https://www.timberlands-outlets.us.com/]Timberland Outlet[/URL]
[URL=https://www.airmax270s.us.com/]Air Max 270 Men[/URL]
[URL=https://www.hermesshandbags.us.com/]Hermes Birkin Handbags[/URL]
[URL=https://www.airmaxs97.us.com/]Nike Air Max 97 Ultra[/URL]
[URL=https://www.asicsshoes.us.org/]Asics Shoes[/URL]
[URL=https://www.nikeair-max270.us.com/]Nike Air Max 270 Womens[/URL]
[URL=https://www.nmdr1adidas.us.com/]Adidas NMD[/URL]
[URL=https://www.pandoracharmssales.us.com/]Pandora Charms[/URL]
[URL=https://www.pandoranecklaces.us/]Pandora Necklaces[/URL]
[URL=https://www.goyard-handbags.us.org/]Goyard Handbags[/URL]
[URL=https://www.bottegasveneta.us.com/]Bottega Veneta Handbags[/URL]
[URL=https://www.pandoraoutlet-online.us.com/]Pandora Outlet[/URL]
[URL=https://www.nikes-sneakers.us.com/]Nike Sneakers For Men[/URL]
[URL=https://www.balenciagasneakerss.us.com/]Balenciaga Sneakers[/URL]
[URL=https://www.asics-runningsshoes.us.com/]Asics Running Shoes[/URL]
[URL=https://www.asics-gelnimbus.us/]Asics Gel Nimbus 20[/URL]
[URL=https://www.nike-outletstores.us.com/]Nike Outlet[/URL]
[URL=https://www.nikecortezs.us/]Nike Cortez Men[/URL]
[URL=https://www.shoes-yeezy.us.com/]Yeezy Shoes[/URL]
[URL=https://www.valentinoshoessale.us.com/]Valentino Sneakers[/URL]
[URL=https://www.fitflop-saleclearances.us.com/]Fitflops Sale Clearance[/URL]
[URL=https://www.ferragamobelts.us.com/]Ferragamo Belts[/URL]
[URL=https://www.timberlandworkboots.us.com/]Timberland Boots For Men[/URL]
[URL=https://www.kd11shoes.us.com/]KD 11[/URL]
[URL=https://www.asics-sneakers.us/]Asics Gel Kayano[/URL]
Имя Цитировать
Страницы: 1 2 След.
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений