ПОДПИШИСЬ НА НОВОСТИВіталій Портніков:Путін торгує браком

11.07.17 11:30 Комментариев:
0  
Президенти Франції і Росії та федеральний канцлер Німеччини вперше зустрілися в тристоронньому форматі після обрання Емманюеля Макрона новим главою держави. Головною темою обговорення, звісно, була Україна. Головним висновком – необхідність перемир'я на Донбасі. Якщо згадати, що головним підсумком першої зустрічі Дональда Трампа і Володимира Путіна теж було перемир'я – тільки в Сирії, то доводиться прийти до простого висновку. Головне і мало не єдине, що може "продати" Володимир Путін своїм співрозмовникам на Заході – те, що він і його союзники не будуть стріляти, пише Віталій Портніков для "Радіо Свобода". Сенс перебування російських і проросійських військ на Донбасі - "повзуча" дестабілізація України, стримування темпів її європейської та євроатлантичної інтеграці Але це – бракований товар.

 Про перемир'я на сході України говорять практично з першого дня після підписання Мінських домовленостей. Але якщо навіть теоретично уявити собі, що на лінії розмежування припиняться обстріли, відразу стане очевидним, наскільки це невигідно для Кремля. Тому що в цьому випадку практично припиниться дестабілізація ситуації в Україні. А натомість Володимиру Путіну доведеться утримувати окуповані території і платити зарплату непотрібним бойовикам з "народних республік". Весь сенс перебування російських і проросійських військ на Донбасі – в "повзучій" дестабілізації України, стримуванні темпів її європейської та євроатлантичної інтеграції. І виходить, що Путіну перемир'я зовсім не потрібне. У перемир'ї в Сирії не зацікавлений вже не тільки Путін, а й його союзник – президент Башар Асад. Його не підтримує більшість сирійців. Єдиний доказ, яким він оперує для відновлення свого контролю над територією країни – це сила. Причому не тільки своя, але і російська. Та іранська.

 Якщо уявити, що якийсь регіон живе без постійних обстрілів, неважко припустити, що там посиляться позиції опозиції і знову доведуть, що сирійський режим здатний контролювати тільки частину Дамаска й території проживання алавітів. Тому будь-яке перемир'я в Сирії – хто б про нього не домовлявся – може бути тільки короткочасним. Україні потрібно не перемир'я, а мир. Досягти миру дуже просто – потрібно вивести з окупованих територій чужі війська. Вже наступного дня Донецьк і Луганськ нічим не відрізнятимуться від Краматорська і Маріуполя.

 Але Володимир Путін не зацікавлений в такому мирі. Будь-яке перемир'я в Сирії – хто б про нього не домовлявся – може бути тільки короткочасним Сирії потрібне не перемир'я, а мир. Досягти миру там не так просто, як в Україні, але можливо. Перша умова – негайна відставка Башара Асада з посади президента і демонтаж його злочинного режиму. Після цього відкривається перспектива формування коаліційного уряду країни, якому можна буде допомогти у встановленні контролю над територією і знищенні угруповання "Ісламська держава". Якщо з цим справляється демократичний уряд Іраку, то чому не впорається демократичний уряд Сирії? Але Володимир Путін не зацікавлений в такому мирі. Й у мирному світі також. Він зацікавлений виключно в торгівлі перемир'ями.
 Віталій Портніков:Путін торгує браком

Теги: портников, путин, россия, брак, штрафы
Источник:  gazeta.ua

   
КОММЕНТИРОВАТЬ
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений