ПОДПИШИСЬ НА НОВОСТИУкраїнці у Польщі будуть по-новому працюватимуть

09.02.18 12:02 Комментариев:
0  
З 1 січня в Польщі діють нові правила працевлаштування іноземців.з 1 січня в Польщі діють нові правила працевлаштування іноземців. Відтепер є два документи, що надають право легальної праці — дозвіл на роботу та дозвіл на сезонну роботу. Їх видають на підставі заяви роботодавця про намір найняти іноземця. Про це пише “Народна Правда” з посиланням на Gazeta.ua. — Перший дозвіл видають на шість місяців, — розповідає директор повітового управління праці в місті Ґруєц Мазовецького воєводства Мажанна Скочек. — Дозвіл на сезонну роботу — максимум на дев’ять місяців протягом календарного року. Якщо іноземець перебуває за межами Польщі, роботодавець має подати заяву. 

На підставі неї працівник зможе відкрити візу. Ті, хто має біометричний паспорт, зможуть в’їхати з таким дозволом у Польщу без віз. Роботодавець зобов’язаний зареєструвати іноземного працівника в місцевому управлінні праці. Також у Польщі планують створити загальний реєстр іноземців, які приїхали на роботу. Там буде інформація про зареєстровані та видані дозволи. — Маємо високий попит на працівників з України та Білорусі. З цих країн до нас найбільше прибуває людей. Хочемо максимально спростити оформлення на роботу, — каже віце-міністр із питань родини, праці й соціальної політики Станіслав Швед. — Новий тип дозволу на сезонну роботу стосуватиметься сільського господарства, садівництва й туризму. 

Дозволи на роботу, видані до 31 грудня 2017-го, будуть чинні до кінця 2018 року. Заробітчани, які працюють офіційно, мають право на соціальний захист, страхування життя та медичну допомогу. Нагадаємо, агентство тимчасової зайнятості в Любліні (Польща) працевлаштувало 63 особи без відповідних дозволів на роботу, з яких тільки один заробітчанин був не з України. Порушників депортували. Додамо, що в Польщі почав діяти список нев’їзних українців. Фігуранти списку дізнаються про це на кордоні, якщо спробують заїхати. Нагадаємо також, у 2016 році українські заробітчани переказали в країну 7 мільярдів доларів, що еквівалентно 6,5 відсоткам річного валового внутрішнього продукту України.
Українці у Польщі будуть по-новому працюватимуть

Теги: украина, польша, работа, общество
Источник:  narodna-pravda.ua

   
КОММЕНТИРОВАТЬ
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений