ПОДПИШИСЬ НА НОВОСТИПодовжено на рік термін дії виробничо необхідних стандартів виноградно-виноробної галузі

06.02.18 11:39 Комментариев:
0  
ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») задовольнив звернення НЦ «Український інститут вина» та Корпорації «Укрвинпром» щодо подовження дії міждержавних стандартів (ГОСТи), якими керуються виробничі лабораторії підприємств. Про це свідчить Наказ №28 ДП «УкрНДНЦ», яким відновлюється дія в Україні до 01.01.2019 року національних нормативних документів, що стосуються виробничих процесів виготовлення ігристих та тихих вин, виноматеріалів, коньяків та коньячних спиртів тощо.

 Раніше Програмою діяльності КМУ було скасовано дію міждержавних стандартів, розроблених до 1992 року. Таким чином важливі для функціонування галузі нормативні документи були скасовані без заміни. За таких обставин вся виноградно-виноробна галузь України опинилася в ситуації, за якої виробництво могло бути повністю паралізовано. НЦ «Український інститут вина» та Корпорацією «Укрвинпром» було ініційовано проведення 01.02.2018 позачергового засідання Технічного комітету ТК 179 «Продукція садів, виноградників і виноробна продукція», на якому було підтримано пропозицію продовжити термін дії вищезазначених стандартів. 

 «Вся виноградно-виноробна галузь могла зупинитися, якби ми вчасно не зреагували, а ДП «УкрНДНЦ» не підписав відповідний наказ. Нам необхідно консолідувати усю галузь та розробити нормативні документи, які замінять попередні застарілі державні стандарти. Оскільки державне фінансування не передбачено, то ми повинні робити це тільки спільними зусиллями виробників. І ми вже розпочинаємо роботу над цим, аби надалі не повторилася така ситуація», - зазначає Володимир Кучеренко, директор НЦ «Український інститут вина», генеральний директор Корпорації «Укрвинпром».
Подовжено на рік термін дії виробничо необхідних стандартів виноградно-виноробної галузі

Теги: виноград, производство, бизнес, вино
Источник:  agronews.ua

   
КОММЕНТИРОВАТЬ
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений