ПОДПИШИСЬ НА НОВОСТИМаксим Мартинюк: "За кілька тижнів можна робити прогнози врожаю"

04.07.17 9:01 Комментариев:
0  
Через не дуже сприятливі погодні умови у ЗМІ почалася певна паніка про можливу нестачу врожаю зернових. Прогнози відрізняються за рівнем панічності та експертності. Щоби розставити крапки над "і" ситуацію вирішив прокоментувати перший заступник міністра аграрної політики України Максим Мартинюк. На офіційній сторінці у Facebook Максим Мартинюк зауважив, що ще рано робити прогнози. Тим паче немає причин для паніки. Частка експорту зерна на зовнішні ринки в Україні складає 43% від усього вирощуваного зерна. 

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (FAO) Україна посідає восьме місце у світі за цим показником.Така статистика доводить, на думку Максима Мартинюка, що причин хвилюватися у українців немає. Внутрішній ринок "застраховано" 30+ тоннами зерна, призначеного для експорту. Використання цього зерна як подушки безпеки допоможе повністю забезпечити потреби внутрішнього споживача. Кількість експортованих зернових зазвичай коригується залежно від врожаю. При цьому потреби внутрішнього ринку ставлять як пріоритет відносно експорту. 

2016 рік був роком рекордно високого врожаю. І хоча цього року погодні умови несприятливі, зниження врожайності не досягне критичної відмітки. Продовольчій безпеці країни нічого не загрожує. Максим Мартинюк підкреслив, що очікується висока якість пшениці нового врожаю. Це допоможе збільшити експорт борошна. Варто очікувати експертних прогнозів за декілька тижнів. Адже прогноз можна робити лише тоді, коли уже зібрано 15-20% зернових.
Максим Мартинюк: "За кілька тижнів можна робити прогнози врожаю"

Теги: мартинюк, украина, экономика, агро, урожай
Источник:  gazeta.ua

   
КОММЕНТИРОВАТЬ
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений