ПОДПИШИСЬ НА НОВОСТИЗ 6 грудня правоохоронці зобов’язані знімати кожен обшук на відео

07.12.17 14:54 Комментариев:
0  
Норма про обов’язкову відеофіксацію правоохоронцями обшуків набула чинності. Відповідний закон опублікували в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» 6 грудня й він набув чинності наступного дня, повідомляють Українські новини. 

Закон вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу і встановлює, що під час судового розгляду й під час досудового розслідування забезпечується повне автоматичне фіксування судового засідання й процесуальних дій за допомогою звуко- і відеозаписуючих технічних засобів. Фіксація судового засідання може не вестися тільки у разі, якщо розглядається питання проведення негласних слідчих (пошукових) дій. Крім того, установлено, що при проведенні обшуку житла або іншого приміщення має обов’язково бути присутнім адвокат.

 Всі докази, отримані правоохоронцями з порушенням цих норм, будуть визнані неприпустимими в суді. Також запроваджується заборона на тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їхніх частин, мобільних телефонів, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження або якщо такі об’єкти отримані в результаті здійснення кримінального правопорушення або є засобами чи знаряддям його здійснення. 

 Вони можуть бути вилучені й у ситуації, коли доступ до них обмежується їхнім власником. Установлено, що Кабінет Міністрів з метою узагальнення відомостей про порушення прав або законних інтересів осіб правоохоронними органами утворює комісію із представників органів державної влади, правозахисних організацій і громадських об’єднань, установ і організацій у сфері захисту підприємницької діяльності й визначає порядок її роботи. Норма про обов’язкову відеофіксацію судових засідань набуде чинності з 1 січня 2019 року.  

Крім того, названим законом уводиться заборона на розслідування кримінальних проваджень проти юридичних осіб, якщо раніше справи проти них за аналогічними обставинами вже були закриті. Як відомо, законопроект №7275 Міністерство юстиції розробило для захисту підприємців від незаконних обшуків з боку силових органів. Верховна Рада ухвалила його 16 листопада.
З 6 грудня правоохоронці зобов’язані знімати кожен обшук на відео

Теги: украна, обыски, правоохранители, видеосьемка
Источник:  zik.ua

   
КОММЕНТИРОВАТЬ
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений