ПОДПИШИСЬ НА НОВОСТИВ два рази збільшився експорт українського меду

27.11.17 11:12 Комментариев:
0  
75% українського меду реалізується на зовнішніх ринках. Про це повідомляє Енерголайф.інфо. Український мед за кордоном має високу оцінку: тільки за півріччя 2017 року Україна збільшила обсяги експорту меду вдвічі, у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Проте повноцінно і перспективно бізнес, й експорт зокрема, може вестися за кількох умов. Учасник Форуму, Майже 400 тис. українців нині займаються бджільництвом, це дуже високий показник. Щороку виробляється близько 80 тис тонн продукту, проте лише 25-30 тис. т реалізується на внутрішньому ринку. Український мед пройшов міжнародну сертифікацію з харчової безпеки. У Франції український мед третій за обсягами імпорту. 

Здавалося б є всі підстави , щоб стати повноправним гравцем на європейському та світовому ринках. Однак нам, українським підприємцям, не вистачає наступного: Вітчизняна продукція має відповідати європейським стандартам виробництва, а більшість наших бджолярів – це розрізнеі приватні господарства, а не промислові господарства. Бджільництво має захищати держава. А, як відзначали фахівців на Форумі, квоти на постачання меду до Європи вичерпуються українськими пасічниками за кілька днів - нам надають 5 тис. т, а ми вважаємо оптимальний обсяг квот у 20 тис. т. Збільшенню виробництва сприяло б активніше об`єднання пасічників», —розповідає полтавський пасічник Анатолій Середа.

 Перехід бджільництва на промисловий рівень - це необхідність підвищення якості продукту. ЄС, наприклад, вимагає прозорого бізнесу: споживач продукту має знати все про виробника. Останній мати спеціальне пакування продукту та супроводжуючі документи. « Наразі маємо проблеми в галузі: пасічники продають мед за безцінь, а потім через брак коштів нарікають на те, що ринок працює не правильно. Настав час пасічникам виходити із тіні, реєструвати свої господарства, отримувати ветеринарні сертифікати, об`єднуватися і робити галузь експортоорієнтованою»,— зауважила заступник міністра АП та продовольства Ольга Трофімцева.
В два рази збільшився експорт українського меду

Теги: украина, мед, экспорт, бизнес
Источник:  agropolit.com

   
КОММЕНТИРОВАТЬ
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений