ПОДПИШИСЬ НА НОВОСТИАмі́на Ві́кторівна Оку́єва

31.10.17 8:41 Комментариев:
0  
Народилася 5 червня 1983 року в Одесі, разом із родиною мешкала у Москві та Грозному. До України повернулася 2003 року через Другу чеченську війну, вступила до Одеського медичного університету, який закінчила за спеціалізацією загальна хірургія[3]. Після здобуття вищої освіти працювала лікарем-інтерном в Одесі[4].

З початком Євромайдану вступила до Самооборони, де була лікарем 8-ої Афганської сотні. З початком війни на сході України, у липні 2014 року, вступила до лав батальйону «Київ-2», куди була записана фельдшером, проте за словами самої Аміни, медициною займалася мало[3]. Брала участь в обороні Дебальцева, виконуючи бойові завдання поблизу Чорнухиного на Луганщині[1]. Пізніше служила у батальйоні «Золоті ворота»[5]. Брала участь у створенні Миротворчого батальйону ім. Дудаєва, служила прес-офіцером батальйону, домагалася надання батальйону офіційного статусу від МВС[6].

Брала участь у парламентських виборах 2014 року, балатуючись за одномандатним виборчим округом № 136 у Суворовському районі Одеси (самовисунення)[7], однак, до Верховної Ради VIII скликання не потрапила, отримавши 3,72 % голосів виборців (9 місце в окрузі)[8].

1 червня 2017 року на вулиці Кирилівській у Києві на подружжя Адама Осмаєва і Аміни Окуєвої було скоєно замах: нападник під виглядом журналіста французького видання Le Monde під час зустрічі, перебуваючи в автомобілі разом із парою, відкрив вогонь[9]. У результаті Осмаєв зазнав серйозних поранень. Аміна не постраждала, зумівши чотири рази поцілити в кілера, що дозволило правоохоронцям його затримати. За словами Аміни, до замаху вони з чоловіком тричі зустрічалися з кілером, оскільки він представлявся журналістом, який готує матеріал про подружжя[10]. За даними МВС, кілером може бути особа, пов'язана з главою Чечні Рамзаном Кадировим[11][12]. Кілер мав при собі документи на імя громадянина України Дакара Олександра Вінустовича, але пізніше був опізнаний як Артур Денісултанов (Курмакаєв)[13][14].

13 серпня 2017 року на майдані Незалежності у Києві військові окремого президентського полку розгорнули національний прапор Ічкерії. За словами ініціаторів акції, цей прапор розміром 22 на 33 метри є найбільшим у світі. На акцію прийшли бійці батальйону імені Джохара Дудаєва, зокрема і його колишній боєць Аміна Окуєва, а також представники кримськотатарського народу.

Окуєва подякувала Україні за підтримку в боротьбі за свободу Ічкерії. За її словами, акція покликана показати, що ворогам не вдалося зломити «волю до перемоги і наш дух»[15].

«Цей захід символізує те, що нашим ворогам, не дивлячись на всі їхні зусилля, не вдалося зламати нашу волю до перемоги і наш дух. І що наша перемога близька, як ніколи», — заявила організатор акції, учасниця АТО, Аміна Окуєва[16].
Загибель
Аміна Окуєва загинула 30 жовтня 2017 року неподалік села Глеваха у Київській області внаслідок отриманих поранень. Під час диверсійного нападу її автомобіль було обстріляно на залізничному переїзді[17]. Чоловік Аміни — Адам Осмаєв отримав поранення, проте вижив[18].

Переконання

За віросповіданням Аміна Окуєва була мусульманкою. Згідно зі власними релігійними переконаннями носила хіджаб[1]. Мотивом для участі у війні на Донбасі стала переконаність у тому, що Росія є спільним ворогом українців і чеченців. Після завершення війни планувала пов'язати своє подальше життя з військовою справою як військовий медик або учасник миротворчої місії[1].

Особисте життя
Чоловік — Адам Осмаєв. Виховувала сина. Шлюб із Осмаєвим для Окуєвої другий — вперше заміж вийшла, живучи в Москві[4].

Нагороди
Орден «Народний Герой України» (13 жовтня 2015)
Вогнепальна зброя МВС — пістолет Glock 43
Амі́на Ві́кторівна Оку́єва

Теги: Амі́на Ві́кторівна Оку́єва, биография

   
КОММЕНТИРОВАТЬ
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений